Úsporné zariadenia

Využívajte nové zdroje tepla s dotáciou. Bez ohľadu na to, čím vykurujete, vieme usporiť veľa peňazí a zároveň chránime planétu.

Rekuperácia šetrí náklady a energie v zime aj v lete. V zime ohrieva čerstvý vzduch a v lete ho chladí. Zároveň odstraňuje vlhkosť, filtruje čerstvý vzduch a vetrá. Rekuperácia je tou najlepšou investíciou. Nemusí byť drahá a zároveň má vysokú účinnosť, až 93%. 

Tepelné čerpadlá teraz je možné získať podporu na inštaláciu tepelných čerpadiel, predovšetkým na vykurovanie. Tepelné čerpadlo využíva teplo z vonkajšieho prostredia. Je určené najmä pre nízkoteplotné vykurovacie systémy, ako je napr.  podlahové, stenové alebo stropné vykurovanie, v nízkoenergetických domoch a s rekuperáciou.

Slnečné kolektory je možné využiť v kombinácií s nízkoteplotným vykurovaním aj na podporu vykurovania. Odporúča sa využiť aj rekuperáciu. Podporované sú priemerné plochy okolo 5 m², čo predstavuje dostatočný výkon na prípravu teplej vody pre bežný rodinný dom.

Fotoltické panely s výkonom do 10 kW pre domácnosti môžu tiež získať príspevok. Dôležité je, aby bol výkon zariadení navrhnutý tak, aby väčšinu vyrobenej elektriny spotrebovali domácnosti priebežne, alebo prostredníctvom ukladania elektriny do akumulátorov.

Kotly na biomasu pokrývajú potrebu tepla a teplej vody v rodinných domoch. Podpora sa týka kotlov na spaľovanie peliet, brikiet, štiepok a kotlov na splyňovania kusového dreva. Nevyhnutnou podmienkou je náhrada kotla na spaľovanie tuhých fosílnych palív (uhlia).

Veterné turbíny V súlade s Operačným programom Kvalita životného prostredia sú podporené aj inštalácie malých veterných turbín, určených na výrobu elektriny. Reálnemu využívaniu týchto zariadení na Slovensku však momentálne bránia viaceré prekážky. Na dotácie sa čaká.

Viac informácií o úsporných zariadeniach na vyžiadanie tu.

 
V cene výstavby                             

 

 dza1_panak1.jpg

 


HRUBÁ STAVBA

alebo

HOLODOM

 

získavate:

NEZÁVISLÝ STAVEBNÝ DOZOR

+

BONUS

 

idealny_zakaznik.jpg

 

Pre našich klientov sme pripravili špeciálnu zľavu na rekuperáciu

Viac tu.

 


Odpovedajte si:

 

Chceli by ste ušetriť na hypotéke a tak znížiť svoje náklady?


Máte záujem bývať vo svojom, ale nemáte veľký rozpočet?


Chceli by ste úspornými zariadeniami ušetriť aj na energiách?


Ak odpoveď znie ÁNO, sme tá správna voľba pre Vás

 

 

            Vieme pre Vás zabezpečiť

                     -  Ponuku úsporných zariadení

                     -  Realizáciu vykurovania

                     -  Montáž rekuperácií

                     -  Realizáciu základov RD

                     -  Hrubá stavba RD

                     -  Pomoc a poradenstvo

                     -  Financovanie a úvery

                     -  Poistenie

 

V prípade otázok nás kontaktujte tu alebo na 0918 111 119 / 0918 115 114